(17) 2210 069
Poniedziałek 8.30 – 16.30, Wtorek – Piątek 7.30 – 15.30

Obszar LGD Partnerstwo 5 Gmin położony jest w południowo-wschodniej Polsce, w zachodniej części województwa podkarpackiego, w odległości około 22-60 km od Rzeszowa stolicy województwa. Region usytuowany jest na pograniczu dwóch jednostek fizyczno-geograficznych: Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej. W całości leży na terenie województwa podkarpackiego w dwóch powiatach: ropczycko sędziszowskim i dębickim.

Od północy obszar graniczy z powiatami mieleckim i kolbuszowskim, od wschodu z rzeszowskim, od południa strzyżowskim, zaś od zachodu z tarnowskim. Wszystkie gminy LGD Partnerstwo 5 Gmin są ze sobą spójne terytorialnie i zajmują łącznie 645 km².

W skład obszaru LGD Partnerstwo 5 Gmin wchodzi 5 gmin: dwie miejsko-wiejskie (Ropczyce i Sędziszów Młp.) i trzy wiejskie (Dębica, Czarna i Iwierzyce).

Ich zasięg administracyjny obejmuje dwa miasta: Ropczyce i Sędziszów Młp. oraz następujące sołectwa:

w gminie Czarna:

Borowa, Chotowa, Czarna, Głowaczowa, Golemki, Grabiny, Jaźwiny, Podlesie, Przeryty Bór, Przyborów, Róża, Stara Jastrząbka, Stary Jawornik, Żdzary.

w gminie Dębica:

Braciejowa, Brzeźnica, Brzeźnica-Wola, Głobikowa, Gumniska, Kędzierz, Kochanówka, Kozłów, Latoszyn, Nagawczyna, Paszczyna, Podgrodzie, Pustków, Pustków Krownice, Pustków – Osiedle, Pustynia, Stasiówka, Stobierna, Zawada.

w gminie Iwierzyce:

Będzienica, Bystrzyca, Iwierzyce, Nockowa, Olchowa, Olimpów, Sielec, Wiercany, Wiśniowa.

w gminie Ropczyce:

Brzezówka, Gnojnica Dolna, Gnojnica Wola, Lubzina, Łączki Kucharskie, Niedźwiada, Mała, Okonin oraz 9 osiedli: św. Barbary, Brzyzna, Chechły, Czekaj, Granice, Pietrzejowa, Północ, Śródmieście i Witkowice.

w gminie Sędziszów Młp:

Będziemyśl, Boreczek, Cierpisz, Czarna Sędziszowska, Góra Ropczycka, Klęczany, Krzywa, Ruda, Szkodna, Zagorzyce.

  • teren-LGD-768x431

Udostępnij